no-img
فروشگاه اینترنتی خرید دانلود

تاثیر مالیات ارزش افزوده بر تورم (30 صفحه word قابل ويرايش و آماده پرينت) - فروشگاه اینترنتی خرید دانلود

فروشگاه اینترنتی خرید دانلود
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
تاثیر مالیات ارزش افزوده بر تورم (۳۰ صفحه word قابل ويرايش و آماده پرينت)
امتیاز 2.67 ( 18 رای )
doc
دی ۲۹, ۱۳۹۵
231kb
۷,۵۰۰ تومان
۷,۵۰۰ تومان – خرید

تاثیر مالیات ارزش افزوده بر تورم (۳۰ صفحه word قابل ويرايش و آماده پرينت)


(تاثیر مالیات ارزش افزوده بر تورم)

تعداد صفحات : ۳۰ صفحه word قابل ويرايش و آماده پرينت

چکیده

امروزه اکثر جوامع با معضل تورم درگیر می باشند چرا که آثار مخرب اقتصادی و اجتماعی آن به اشکال مختلف ظاهر می شود. با توجه به اینکه در بلند مدت هیچ واحد اقتصادی از نتایج نامطلوب تورم در امان نیست، شناسایی علل تورم و راهکارهای مقابله با آن همواره از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. این تحقیق با هدف اصلی بررسی تاثیر متقابل تورم و مالیات بر ارزش افزوده بر یکدیگر در اقتصاد ایران از طریق بررسی میزان تاثیر شاخصهای تورم بر میزان مالیات بر ارزش افزوده و نیز بالعکس آغاز گردید. نظریات مختلف از جمله نظریه کینز در خصوص تورم ناشی از فشار تقاضا، نشریه فشار هزینه، نظریه ساختارگرایان، نظریه پولی تورم هیوم، نظریه کاردوسو، نظریه تانزی و نظریه پاتینکین در این زمینه مطرح و مورد بحث و موشکافی قرار گرفت و با توجه به مجموعه مباحق مطرح شده، فرضیه های تحقیق آماده آزمون شد. آنگاه روش تحقیقیمایش انتخاب و از تکنیک پرسشنامه برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده گردید. اطلاعات به دست آمده از پرسشنامه در برنامه SPSS مورد پردازش قرار گرفت و سپس با کمک آزمون استقلال (آزمون خی دو) فرضیه‌های تحقیق بررسی شد که در نهایت مشخص گردید میان دو متغیر یاد شده یعنی تورم و مالیات بر ارزش افزوده، رابطه معنادار و متقابل وجود دارد و در نهایت تا حدی آثار یکدیگر را خنثی می‌کنند، همچنین با استفاده از آزمون فریدمن مشخص گردید از میان شاخصهای مختلف تورم به ترتیب میزان درآمد مالیاتی، انتظارات تورمی، تولید ناخالص ملی و کسری بودجه دولت بیشترین تاثیر را بر میزان مالیات بر ارزش افزوده داشته و به این ترتیب بیشترین تاثیر را نیز از آن پذیرفته‌اند.

واژه‌های کلیدی: تورم، مالیات بر ارزش افزوده، اقتصاد ایران

 

مقدمه

یکی از مهمترین مسائل و محورهای بحث در زمینه مالیات بر ارزش افزوده ، مسئله آثار تورمی آن است . در این راستا، اعضای شورای مرکزی خانه های صنعت و معدن کشور معتقدند که اجرای خام لایحه مالیات بر ارزش افزوده ، موجب افزایش تورم معادل نرخ مالیات مصوب ،بعلاوه دو درصد بابت هزینه های جمع آوری و نگهداری محاسبات آن بر روی قیمت کالاها می شود . بر ارزش افزوده یک سیستم کارآمد مالیاتی است که، نه به خاطر افزایش درآمد مالیاتی ،بلکه به دلیل کارآمد کردن نظام مالیاتی صورت گرفته ، بر این اعتقاد است که ،این نوع مالیات ، در صورتی که  به منظور افزایش درآمد مالیاتی باشد ،تنها افزایش قیمت را در پی خواهد داشت. با توجه به اهمیت موضوع ، در این مقاله به این امر پرداخته می شود. نظام مالیاتی به طور کلی از دو جزء قوانین و مقررات مالیاتی و نظام اجرایی تشکیل شده است. نظام مالیاتی می بایست با توجه به تغییرات اقتصادی از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشد نتایچ بررسی های انجام گرفته در زمینه مالیات ها حاکی از آن است که در اغلب کشورها عملکرد نظام مالیاتی از کارایی لازم برخوردار نمی باشد و انجام برخی اصلاحات در این زمینه ضروری می باشد. در این خصوص مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از راهکارهای اساسی اصلاح نظام مالیاتی مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان قرار گرفته است.

هر چند مالیات بر ارزش افزوده به دلیل اثرات اقتصادی مثبت و گسترده بودن پایه مالیاتی آن مورد توجه دولت ها بوده که می تواند دولت را در اجرای سیاست های مالی یاری دهد، اما نگرانی هایی را نیز در جوامع ایجاد نموده است. یکی از این نگرانی ها (( اثرات این نوع از مالیات بر تورم )) می باشد

بررسی اثرات اجرای مالیات بر ارزش افزوده همواره از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به اینکه اغلب کشورها با معضل تورم مضمن درگیر می باشند شناسایی علل تورم و راهکارهای مقابله با ان همواره از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و ………..

 

 

۷,۵۰۰ تومان – خرید

 

 موضوعات :
تحقیق و پژوهش

تصاویر پیش نمایش


تاثیر مالیات ارزش افزوده بر تورم (۳۰ صفحه word قابل ويرايش و آماده پرينت)-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *